טיפול במערכת העיקול באמצעות הרפואה הסינית

תפקיד מערכת העיכול  להפיק אנרגיה מהמזון. אנרגיה זו מגינה על גופנו ומזינה אותו. נושא הזרימה גם הוא בעל חשיבות גדולה ברפואה סינית. כאשר ישנה זרימה חלקה בגוף, האיברים פועלים בצורה הרמונית ותהליכי החיים מתקיימים. 

המעי הגס - יוצר את החלק התחתון של נתיב העיכול. בגוף האדם ישנם מאות מיני אנזימים הנמצאים בגוף החי ולכל אנזים תפקיד מסויים המיוחד לו, אך כולם ביחד מזרזים ריאקציות כימיות. רק עשרות אנזימים לוקחים חלק בפירוק החלבונים ויתר אבות מזון, למרכיבים התואמים לספיגת הגוף. כאשר הפסולת לא מסולקת בקביעות - נוצרת עצירות או שלשול.

חוסר איזון במעי הגס עלול להסתיים בכאבי בטן חזקים ובשלשול, בעצירות, בנפיחות בבטן ובכאבי ראש. 

הקיבה- אחראית על עיכול המזון וכל בעיה בקיבה תתבטא בשאר האיברים.

כיצד נבחין שקיימת בעיה בתיפקוד מערכת העיכול ? חולשה, עייפות יתר, כאביי בטן חזקים ושלשול. פעולות הקיבה והטחול קשורים מאוד זה לזה. 

המעי הדק - תפקידו להמשיך את תהליך הפרדת המזון וקליטתו בקיבה, חשיבות רבה ויש לו השפעה עצומה על חיוניות הגוף והנפש.

למעשה המעי הדק משפיע באופן ישיר ועקיף על המעי הגס. המעי הגס שולט על היחס בין הנוזלים לחומר מוצק בצואה וקולט חלק מהנוזלים, להם הגוף זקוק, וחלק מהם מעביר לסילוק מהגוף. 

הכליות - תפקידם לווסת את כמות המים בגוף, הנוזל החיוני לקיום החיים. זרימה תקינה של מים מאפשרת איסוף חומרי פסולת והפרשתם בצורת שתן.

דרך הכליות עוברת כמות עצומה של דם. אם נוצר מצב שהדם לא זורם כיאות, עלולים להיווצר סימפטומים כגון: לחץ דם גבוה והצטברות רעלים שהגוף אינו מסוגל להתמודד איתם.

דלקת כיבית במעי - התופעה מתבטאת בכאבי בטן עזים, קיבה רכה (שלשול ), עלול להופיע דימום בקיבה. נקב במעי ואף חסימה של המעי יגרום לחולה לחוות כאבים חדים וקבועים. הזיהום נגרם מהילכדות חיידקיי מעיים וצואה בסעיפים.

אחת ההתמחויות המרכזיות של מרפאת גסטרו היא טיפול בכבד שומני- המחלה נוצרת מאכילה מרובה של בשר נוטף שומן, אלכוהול ועישון.

נתונים סטטיסטיים מעוררים צמרמורת על התחלואה העולמית ומספר המתים בכל שנה מהתקפי לב. המחלה עלולה לגרום לסיבוכים קשים בכבד ואף לשחמת. בארה"ב זהו אחד הגורמים העיקריים להשתלת כבד.

טיפול בכבד שומני - מרפאת גסטרו  מיישמת את הטיפול בשיטה הסינית. הטיפול ייעשה בשני רבדים : 1- דיאטה מיוחדת הנותנת מענה תזונתי למחלה. הרובד השני מתבצע בו זמנית, וכולל דיקור סיני ומגוון צמחי מרפא על פי הצורך המדויק.

פתרונות לכאבי בטן ובעיות עיכול כרוניות באמצעות הרפואה הסינית

גיא קורן מספק פתרונות לכאבי בטן ובעיות עיכול כרוניות באמצעות הרפואה הסינית, תוך שיתוף פעולה הדוק עם שיטות הרפואה המערבית על מנת להתאים פתרון יעיל ואחראי לכל מטופל. בעיני הרפואה הסינית, תפקיד מערכת העיכול להפיק אנרגיה מהמזון. אנרגיה זו מגינה על גופנו ומזינה אותו. 

חוסר איזון של האיברים העוסקים בתהליך ייצור האנרגיה והזרימה מביא לתחלואה של מערכת העיכול. לדוגמה, חום עודף בקיבה עלול לפגוע בדפנות הקיבה ולפצוע אותה. כאשר זרימת האנרגיה נפגעת, נוצרת חסימה שהיא מעין סכר. מאחורי הסכר נוצר אגם, כאשר לפניו מתקיים יובש. סכר סגור חלקית דומה לתקיעות עדינה, שמתאפיינת בכאבי בטן עמומים אך מציקים. יבוש מוחלט של צידו השני של הסכר דומה לתקיעות קשה שתתבטא בכאבי בטן חדים וחותכים.

 Clinica Dao גיא קורן מציעה מס' שיטות לטיפול בכאבי בטן כרוניים ובעיות עיכול: התאמת עשבי מרפא, דיקור ובחינה ושינוי היבטים שונים של אורח החיים היומיומי.

הרפואה הסינית מספקת פתרונות יעילים ומעשיים למגוון כאבי בטן ובעיות עיכול כרוניות.

 

 

Dao Clinic- מרפאה לרפואה סינית, לספורטאי. פועלת משנת 2002 בהנהלת גיא קורן. דיקור, טווינה וצמחי מרפא.