פתרונות יעילים לבעיות במערכת העיקול

פתרונות יעילים לבעיות במערכת העיכול שיסיעו לגופנו לתפקד כרואי .

 

בחברה שלנו רבים האירועים המפריעים לאכילה רגועה. גם כאשר אנו אוכלים לאט אנו קוראים או צופים בטלוויזיה. במסעדה צפופה אתה כמעט נדחף החוצה עם הבליעה האחרונה כדי לפנות מקום לסועד הבא.

בדרך כלל הבעיה היא בעיה של זמן . רבים מאיתנו ממהרים תמיד: אנחנו בולעים ארוחת בוקר , במשך היום אנחנו אוכלים ליד שולחן העבודה , חוטפים בריצה ארוחת ערב .

המסקנה :

 עשו לעצמכם טובה, בדקו את הפעילות היומית שלכם וחישבו על דרכים ליצירת אווירה נוחה יותר לאכילה . זה כרוך אולי בהשכמה של כמה דקות מוקדם יותר בבוקר כדי לאכול ארוחת בוקר , או אולי בהכנתה בערב קודם.

אם נוכחת לדעת שאתם בולעים ארוחות רבות מדי תוך כדי ריצה , שאלו את עצמכם מה דרוש לכם כדי להאט את הקצב, להירגע ולהרגיש טוב. אחר כך השתדלו להעניק לעצמכם את הדרוש לשם כך. השינוי שיחול בתופעות של מערכת העיכול עשוי להפתיע אתכם .

 

פעלו כבלשי תזונה 

הדרך המומלצת ביותר לטפל במצבכם ולארגן את חייכם היא לקחת חלק פעיל בגילוי ובסילוק הגורמים הפוגעים בבריאותכם. חברו לכם רשימת מאכלים מזינים וטעימים לכם שמהם אתם יכולים לאכול בלי חשש במשך שבועיים , רישום מדויק של תופעות של מערכת העיכול יכול לעזור לכם מאוד להצביע בדיוק על המזונות האסורים עליכם. 

המסקנה :

 - אל תגזימו במחיקת מזונות מתוך התפריט שלכם , מומלץ להתייעץ עם הרופא או התזונאי. על מנת למנוע חסרים תזונתיים. 

 - זכרו שהמזון אינו האשם היחיד כשמדובר בתופעות של מערכת העיכול, חשוב לדעת שיש טכניקות ושיטות טיפול המסייעות בהתמודדות הסימפטומים.

 

הקטינו את גודל הסעודה הגדילו את מספר הסעודות

 לסובלים מתופעות של מערכות העיכול כנפיחות בבטן, כאבי בטן לאחר האוכל וכיוצ"ב מומלץ להקטין את כמות האוכל הניצרכת בסעודה וזאת על מנת להקל על המערכת בתהליך העיכול. במקביל, הגוף ומערכת העיכול בתוכו, זקוקים לאנרגיה בכדי לתפקד לכן חשוב לאכול.

מסקנה:

במקום לאכול ארוחה אחת גדולה רצוי לפצל אותה לשתי ארוחות קטנות בהפרש זמן של כשתיים בין אחת לשניה.

 

בטיפול ברפואה סינית מסורתית מתבצע שילוב, צמחיי מרפא, דיקור ושינוי תזונתי והרגלי חיים למציאת פתרון לתופעות במערכת העיכול

 

 

 

 

 

Dao Clinic- מרפאה לרפואה סינית, לספורטאי. פועלת משנת 2002 בהנהלת גיא קורן. דיקור, טווינה וצמחי מרפא.